Як підібрати дриль-шуруповерт

Як підібрати дриль-шуруповерт

Шуруповерт, дриль-шуруповерт, гвинтоверт — ручний електроінструмент з регульованим крутним моментом, призначений для закручування та відкручування шурупів, саморізів, гвинтів, дюбелів та інших видів кріпильних виробів, а також свердління отворів. Як правило, шуруповерт працює від акумуляторної батареї.

Опис


Бітотримач, затиснутий у патроні, із встановленою насадкою хрестової викрутки


Насадка до шуруповерта для закручування дюбеля в гіпсокартон

Для роботи зі шурупами і гвинтами застосовуються змінні насадки з різними наконечниками викруток - біти, які є стрижнем зі сталі з уніфікованим за розміром шестигранним хвостовиком з одного боку, і робочим кінцем, що вставляється в шліць кріпильного виробу з іншого. Найбільш поширеними видами шліців є хрестоподібні Позидрів та Філліпс.

Біти можуть встановлюватися як безпосередньо в затискний патрон (для цього призначені біти довжиною від 50 мм), так і в битоутримувач (для біт стандартної довжини 25 мм) або, за наявності, шестигранне поглиблення в шпинделі шуруповерта.

Сумка-кейс, що зазвичай входить в комплект шуруповерту, дозволяє зручно зберігати і транспортувати інструмент.

Конструкція


Шуруповерт складається з кількох конструктивних вузлів:

Електричний двигун - здійснює обертальний рух.

Планетарний редуктор - утворює механічну передачу від двигуна до шпинделя, на який встановлюється затискний патрон шуруповерта.

Залежно від конструкції редуктор може мати перемикач режимів швидкості (передаточного відношення). Корпус редуктора у шуруповертів може виготовлятися з металевих сплавів, але в більшості випадків він пластмасовий - це здешевлює виробництво і робить легше інструмент за вагою. Деякі шестерні редуктора також можуть бути виготовлені з пластмаси [1]. Металевий корпус редуктора витримує великі механічні навантаження і володіє кращим тепловідведенням, ніж пластмасовий.

Муфта-регулятор моменту, що крутить, - примикає до планетарного редуктора.

Електронний блок управління з кнопкою пуску та перемикачем реверсу (зворотного обертання).

Затискний патрон - необхідний для з'єднання робочих насадок (наконечників викруток [біт], головок гайкових ключів або свердел) з валом, що крутить (шпинделем).

Акумуляторна батарея (у акумуляторних шуруповертів) - джерело живлення.

Різновиди


Шуруповерти поділяються на різні види, залежно від виконуваних функцій.

Шуруповерт

Спеціалізований шуруповерт, призначений тільки для роботи з кріпильними виробами.

Акумуляторний дриль

Додатково до функції роботи з кріпильними виробами має можливість свердління отворів. Це найбільш поширений варіант шуруповерту завдяки своїй універсальності, який має додатковий режим з більш високою швидкістю обертання шпинделя.

Акумуляторна викрутка


Акумуляторна викрутка із встановленою довгою битою хрестовою викруткою

Невеликий за розмірами шуруповерт, головною відмінністю якого є мінімальна потужність і, як правило, наявність храпового стопорного механізму, що не дозволяє передавати момент, що обертає, в напрямку від біти до електродвигуна, що дозволяє використовувати її для ручного дозакручування або відкручування. Також існують електричні викрутки, що працюють від гальванічних елементів (батарейок).

Гайковерт

Основна стаття: Гайковерт

Спеціально призначений інструмент для закручування та відкручування болтів та гайок. Зазвичай, він має імпульсний режим роботи. Замість патрона гайковерт має короткий квадратний стрижень (з розмірами квадрата в дюймах: 1", 1/2" або 3/4") для встановлення гайкових головок.

Основні характеристики

Джерело живлення


Залежно від джерела струму, шуруповерти поділяються на мережні та акумуляторні.

Електромережа

Такий вид живлення здешевлює інструмент і може бути кращим у місцях з можливістю підключення до розетки змінного струму, а також за відсутності обмеження через довжину струмопровідного дроту від інструменту до електророзетки.

Показником потужності шуруповерта, що працює від електромережі, є споживана потужність або вихідна потужність, що вимірюється у ватах.

Акумулятор

Параметри:


Напруга (3,6-36 вольт) - визначає потужність двигуна, величину крутного моменту, яку зможе створити шуруповерт, а також тривалість роботи від одного акумулятора. Середні значення напруги акумуляторів - 108-144 вольт.

Місткість (0,3-3,3 Ампер-година [А·ч]) - впливає на тривалість роботи від одного акумулятора. Середнє значення ємності - 1,3-3 А · год.

Тип: літій-іонний (сучасний тип акумулятора), нікель-кадмієвий, нікель-метал-гідридний. Напруга літій-іонних акумуляторів кратно 3,6 вольт, а нікель-кадмієвих і нікель-метал-гідридних - 1,2 вольт, так як акумуляторний блок складається з окремих, послідовно з'єднаних елементів з відповідною напругою.

Наявність в комплекті другого акумулятора не дозволяє